ריהוט משרדי בבנייני משרדים – גבול האחריות

אתם בוודאי מכירים את הבניינים הללו שנכנסים אליהם וחוטפים שוק קל. הלובי מלא ברהיטים, תמונות ופיסול בטוב טעם וכל משרד נראה יפה יותר מקודמו. אין ספק כי לריהוט המשרדי, יש מקום  של כבוד ביצירת אווירה ובמתן תחושה מזמינה או קרירה וטכנית.

למרות מקומו החשוב של הריהוט המשרדי בנוחות העבודה במשרד או בבניין ויצירת האווירה, נשאלת השאלה מי האחראי לקנות, לעצב ולהציב אותו בבניין. כאשר מדובר בבניין משרדים גדול. במרבית בנייני המשרדים כיום  קיימת חברת ניהול נכסים  אשר היא אחראית על הצד הלוגיסטי והאחזקה של המבנה, ומכאן פעמים רבות לוקחת לעצמה גם את הזכות לרהט ולעצב את הבניין ואת חלקיו הציבוריים.

ומה לגבי המשרדים עצמם?

בתוך המשרדים עצמם, נושא הריהוט ועיצוב הבניין תלוי בנהלים אותם מעמידה חברת הניהול בפני השוכרים העושים שימוש בשטחי המשרד, שהחברה מעמידה לרשותם תמורת התשלום החודשי.  בחלק מן החברות, בשטחי המשרד עצמם יוכלו השוכרים לעשות ככל העולה על רוחכ מבחינת ריהוט ועיצוב ובתנאי שהשטח שלהם לא יגזול משטח משרד אחר ללא הודעה מראש ורישוי לכך, ובתנאי נוסף שבכלליות לא מדובר בעיצוב יוצא דופן לרעה שיהווה קונסטרסט חד מדי ביחס לעיצוב שאר המשרדים בבניין. במקרים אחרים, מעדיפה חברת הניהול היא לרהט את כל המשרדים בריהוט מינמלי סטדנרטי ותוספות לריהוט הן על חשבון השוכר. במקרה זה, נזק לריהוט הקיים שהציבה שם חברת הניהול עלול לגרור קנסות עם עזיבת הנכס בתום תקופת ההשכרה.

מה עדיף למי שמחפש תשואה גבוהה על המשרד?

לעובדה שחלק מחברות הניהול בוחרות לרהט את כל המשרדים בריהוט בסיס התחלתי ודומה יש יתרון בכך שאתם כקוני המשרד ובעלי הנכס, לא צריכים להוציא כסף מיותר על ריהוט שלו ועיצוב כי יש כבר מי שדואג לכך. רבים מן השוכרים גם מעדיפים משרד שמרוהט בצורה בסיסית עפ"נ משרד ריק שעוד צריך להכניס אליו ריהוט. יחד עם זאת, בעת המכירה יתכן שריהוט בסיסי זה דווקא יבוא לרעת המוכרים, שכן הריהוט הבסיסי בו עושים שימוש לרוב פונקציונאלי במיוחד, אך רחוק מלהראות מרשים והרי קודם כל קונים דברים בעיניים ורק לאחר מכן בארנק. יחד עם זאת, גם מצב זה אינו גמור וסגור וניתן להפוך אותו לריווחי יותר עם קצת מחשבה ומעוף.

תוספות למשרד שיעשו אותו אטרקטיבי יותר גם לשוכרים וגם לקונים

אם בכל זאת קניתם משרד שיש בו כבר ציוד וריהוט משרדי, ניתן לעשותו אטרקטיבי יותר באמצעות מספר תוספות- חפשו לאזור המטבח שלכם כלים וכסאות בר צבעוניים ובעיצובים מיוחדים. הקפידו על כך גם בכלים שתבחרו להכניס למטבח. ניתן גם לצבוע את אחד מקירות המשרד בצבע מיוחד או לשלב שבלונות או טפט מיוחד ואפילו מדבקות קיר יכולות לעשות עבודה טובה.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *