עיצוב מטבח

כאשר באים לעצב מטבח, יש כמה שיקולים שצריך לקחת בחשבון. שיקולים אלו יקבעו את סגנון עיצוב המטבח:

  1. מיקום המטבח
  2. תפקיד המטבח

כעת נפרט כל אחד מהשיקולים, ונסביר כיצד הוא קובע את סגנון עיצוב המטבח.

מטבח

  • מיקום המטבח:

כאשר באים לעצב את חלל המטבח, יש הבדל משמעותי, האם המטבח הוא חלק מהחלל המשפחתי, או האם המטבח הוא יחידה נפרדת הנמצאת מחוץ לחלל המשפחתי.

כאשר המטבח הוא חלק מהחלל המשפחתי: כאשר המטבח ממוקם בתוך החלל המשפחתי, חייבים להתאים את עיצוב המטבח, לעיצוב של כלל החלל המשפחתי. כאשר החלל המשפחתי מעוצב בסגנון מודרני, אזי המטבח יקבל עיצוב מודרני. כאשר החלל המשפחתי יהיה מעוצב בסגנון כפרי, אזי גם המטבח יהיה מעוצב בסגנון כפרי.

כאשר המטבח הוא חלק מהחלל המשפחתי, מומלץ שתהיה התאמה של צבעים וחומרים, בין המטבח, לבין החלל המשפחתי. לכן, אם בחלל המשפחתי יש ריהוט מעץ מלא, מומלץ שגם במטבח יהיה ריהוט מעץ מלא. לעומת זאת, אם בחלל המשפחתי, יש ריהוט שעשוי מזכוכית, או שיש, אזי מומלץ שארונות המטבח יהיו עשויים מפורניר או פורמייקה, ויהיו עם חיפוי של זכוכית.

המטבח התלוי: לפעמים החלל המשפחתי מכיל חפצי נוי, ונותן לנו תחושה של חלל אומנותי. במקרה כזה מומלץ להשתמש בסגנון: המטבח התלוי. החיבור של הארונות, לא יהיה ישר מהרצפה, אלא מוגבה מעט. יהיה מרווח בין ארונות המטבח לבין הרצפה. לארונות המטבח לא יהיו דלתות. מטרת עיצוב זה, היא ליצור תחושה שארונות המטבח, הן מעין סוג של ויטרינה. עיצוב זה מתאים מאוד כאשר כלי המטבח עשויים מזכוכית.

כאשר המטבח נמצא ביחידה נפרדת: כאשר המטבח מבודד מהחלל המשפחתי, כדאי לתת למטבח עיצוב ייחודי. עיצוב מודרני לא מתאים כאשר המטבח מבודד, למעט עיצוב זכוכית. כאשר המטבח מבודד לגמרי, מומלץ לעצב את המטבח בסגנון אנגלי או איטלקי. כאשר המטבח מבודד במחיצות מהחלל המשפחתי, מומלץ שעיצוב המטבח יתאים לאווירה של החלל המשפחתי.

מטבחים

  • תפקיד המטבח:

מה מטרת המטבח? שאלה זו נראית לכאורה מיותרת, משום שברור שמטרת המטבח הוא בישול, ואכסון כלי הבישול וכלי האוכל. אולם, כאשר אנו באים לעצב את המטבח, עלינו לשאול: מהי המטרה העיצובית של המטבח? איזה יעודים נוספים אנו מתכננים למטבח?

המטבח כאזור בישול משפחתי: לפעמים כל המשפחה מבשלת במטבח. במקרה זה, מוטב ליצור "אי" בחלל המשפחתי, ובו יהיה המטבח. כדאי שהשיש המשמש כמשטח עבודה, יהיה בצורת "אי".

המטבח כחלק בלתי נפרד מהחלל המשפחתי: לפעמים חשוב לנו שיהיה חלל משפחתי אחד גדול. במקרה זה, המטבח יהיה ממוקם בחלק מקירות החלל המשפחתי, ויתמזג בחומרי הארונות ובעיצוב, ובגוונים עם החלל המשפחתי.

המטבח כנוי: סגנון עיצובי זה מתאים כאשר מטרת המטבח היא להיות חלק מהחלל המשפחתי, אך כל החלל המשפחתי הוא בסגנון של "מוזיאון". במקרה זה, מומלץ להשתדל שארונות המטבח לא יראו כ"ארונות מטבח", אלא כארונות לחפצי נוי.

נקודה למחשבה: תמיד ישנה אפשרות במקום להחליף למטבח חדש, לבצע תהליך של חידוש מטבחים מהמטבח הקיים.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *