עיצוב מטבחי יוקרה

מה היא יוקרה? התשובה נתונה לא רק בפי המתבונן אלא לפני כן- במו עיניו. השאלה הזו היא שאלה של טעם, של העדפה, של תפיסה מושגית, אסתטית ועיצובית. עם זאת יש מאפיינים ייחודיים המאפיינים מטבחים יוקרתיים. קיומם הם כמעט בבחינת תנאי הכרחי לתפיסתם ולהגדרתם ככאלה.

במטבחי יוקרה מתקיים שילוב של חומרים איכותיים ובטיחותיים. נעשה בהם שימוש מושכל ומוקפד תוך מיצוי מלוא הפוטנציאל הגלום בכל אחד מהחומרים: אבן, שיש, קרמיקה, זכוכית, עץ מלא, פרקט ועוד.

מטבחי יוקרה

במטבחי יוקרה נראה תאורה מרהיבה ,בחלקה השקועה, המאירה מתחמי זכוכית. גופי תאורה שנראים כמו רהיטים ומהווים פריט עיצובי מרכזי בבית. מטבחי יוקרה מלאים מכשירים פונקציונאליים, חלקם חכמים, המקלים על העבודה במטבח ומייעלים אותה.

במטבחים אלה יש משטחי עבודה גדולים, חלקם על אי מיוחד, המאפשר לנצלו הן כמשטח להכנת האוכל, הן כמשטח להנחת הכלים עליו לפני הגשתם לשולחן ולאחר חיסולו, כתחתית ביניים לפני הכיור, באופן המאפשר לבצע את תהליך הפינוי באופן מסודר, בהדרגה, מבלי לגדוש את הכלים על השיש בכיור ולסתום את המקום עד אפס מקום.

המטבח כמתחם רב שימושי

זוגות צעירים ומשפחות צעירות, בעיקר מי מהם שיכולים להרשות לעצמם לבנות מטבח יוקרתי, מעצבים אותו כמוקם שלא מיועד רק להכנת האוכל אלא גם לאכילה, לעבודה ואף לאירוח. לשם כך יש המייחדים ומקצים בו פינה ובה מתקינים מעין בר קטן עם כיסאות גבוהים, ובכך יוצרים נישה שבה מבלים אחרי הארוחה או בהמתנה לה.

המטבח המהווה גם מקום וסביבת עבודה מעוצב באופן המאפשר לעבוד בו עם מחשב נייד. יש בו תאורה ממוקדת והמרחב הגדול מאפשר נגישות קלה אל החפצים השונים אשר העובד במטבח עשוי להיזקק להם או רואה בהם חלק בלתי נפרד מתנאי עבודה נאותים.

חברה המעצבת ומייצרת מטבחים מעמידה לרשות לקוחותיה את כל הידע והניסיון שנצברו עם השנים ועם הלקוחות הרבים שהגיעו במהלכן. מטבחים אלה מתאפיינים ומצטיינים בבחירה מוקפדת של חומרים איכותיים ובטיחותיים ובשילוביהם, גימור מלוטש ללא דופי,  ובעיקר מטבח המותאם לצרכים ולרצונות ולשימושים השונים והמגוונים שמייעדים לו הדיירים.

באמצעות תכנת מחשב תלת מימד נערכת הדמיית המטבח, כמו גם שאר המתחמים והחדרים בבית, וכך ניתן להיווכח באופן שבו ייראו הרהיטים, הציוד והאביזרים השונים בו לרבות בצבעים הנבחרים. העיצוב מתבצע בשקיפות מלאה ותוך שיתוף פעולה מלא עם הדיירים, כך שניתן להגיע לתוצאה הרצויה בדיוק מרבי.

מטבח יוקרתי בהתאמה אישית

בשל מרכזיותו של המטבח בבית, מוצדק ואף רצוי להתאימו באופן אישי לדיירים. מטבחים אלה עשויים להיות בסגנונות שונים (כפרי, מודרני, קלאסי, אנגלי ועוד). חשוב להתייעץ עם אדריכל ועם מעצב פנים (הכתוב חל גם לשון נקבה) על מנת להפוך את המטבח היוקרתי המיוחל לחלק בלתי נפרד וטבעי מהמראה העיצובי של הבית כולו.

היות שמטבח יוקרתי הוא גם מטבח מושקע, מסוגנן ומעוצב לתפארת, טבעי שדיירי הבית ירצו שהוא ייראה לעיני כל מי שיפקוד את הבית לכן חלק הארי של  המטבחים היוקרתיים ממשיכים את הקו העיצובי הזורם וטבעי  המוליך מהסלון אל המטבח וההיפך, כאשר המתחם המרכזי בבית מהווה יחידה חזותית מושקעת ומסוגננת אחת.

טוב לדעת: אפשר תמיד לבדוק אפשרות של חיוד שמטבחים על ידי מצבעת רהיטים במקום להחליף למטבח חדש לגמרי.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *