סוגים של ציוד הרמה

ציוד הרמה נפוץ כיום במפעלי ייצור, מחסנים, נמלי תעופה, נמלי ים ועוד מגוון רחב של בתי עסק בענפי הלוגיסטיקה והשינוע. בנוסף, חלק מהציוד מתאים לעבודה בחללים סגורים וחלק מיועד לעבודה במקומות פתוחים – כמו למשל בשירותי הובלות. על הרקע הזה, אפשר להבין מדוע יש המון סוגים שונים של ציוד הרמה.

הנה למשל כמה סוגים בולטים של ציוד הרמה שמתוכם אפשר לבחור את הפתרון הכי טוב לצרכים שעל הפרק:

א. מלגזה – היתרון של מלגזה בא לידי ביטוי בשינוע למרחקים קצרים. למלגזה יש זרועות פלדה שמוכנסות מתחת למטען, כך שהיא מאפשרת את השינוע של המטען או המכולה בצורה בטיחותית וללא הפעלת כוח פיזי. עם זאת, צריך לזכור שטווח ההרמה של המלגזה יחסית מוגבל כי הדגש שלה הוא על תנועה אופקית ולא על תנועה למעלה ולמטה.

ב. במות הרמה – לשם השוואה, במת הרמה היא פתרון קלאסי. בעזרת במות הרמה ניתן להגיע לגבהים מרשימים במחסנים ובאולמות ייצור ולסייע בסידור מדפים ותכולה. לחילופין, במות הרמה נמצאות בשימוש של קבלני בניין ושיפוצים ובהן אפשר להשתמש כדי להרים גם את הציוד לעבודה וגם את כוח האדם.

ג. עגלות משטחים – עגלות משטחים משמשות פחות או יותר רק לטובת הרמה של תכולה, ציוד וכלי עבודה. בעזרת העגלות ניתן להרים את המשטחים לגובה יחסית רב, אך אי אפשר להשתמש בהם להרמת בני אדם. מנגד, אפשר לבחור בין עגלות חשמליות וידניות ולמצוא עגלות מיוחדות למשקלים גבוהים במיוחד.

ציוד הרמה אישי לעבודות בגובה

סוג אחר לגמרי של ציוד הרמה הוא זה שבו עובדים משתמשים כאשר הם צריכים לבצע עבודות בגובה. בעבודות בגובה, הדגש הוא על אביזרים שהופכים את העבודה לבטיחותית יותר – כמו למשל שאקלים, אביזרי תלייה, רתמות וכן הלאה.

בסופו של דבר, הרמה היא פעולה שכיחה בענפי הלוגיסטיקה השונים ומבצעים אותה בעזרת הרבה סוגים של אביזרים וציוד. עם כל אחד מהאביזרים הללו ניתן לבצע פעולות הרמה יחסית שונות, אך השאיפה היא תמיד לחסוך זמן ולשמור על בטיחות נאותה ונכונה.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *