מלגזה זהירות כפולה שלא תינזקו

המלגזות בימינו נמצאות כמעט בכל מקום ואפשר לראות אותם בשדות, במחסנים, במפעלים וכמובן באתרי בנייה. המלגזה היא כלי כל כך שימושי שחוסך עלויות רבות לבעלים שלהם ויש סיבה מדוע היא הרכב התפעולי הנפוץ ביותר בעולם כולו. יחד עם זאת, שימוש לא נכון במלגזה יכול לגרום לנזק רב גם לתפוקת העבודה, גם למקום העבודה וגם לחיי אדם.

הסכנות במלגזה טמונות בשימושים שלה

אם רוצים להבין מדוע מלגזות הן כלי כל כך מסוכן, צריך להתחיל בהיכרות איתה. קודם כל, לפני הכול, מדובר בכלי רכב. עצם העובדה שמדובר בכלי רכב כבר הופכת את השימוש בה למסוכן כאשר ניתן לפגוע באנשים או במתקנים שיכולים לגרום לנזק רב לסובבים וגם למפעיל המלגזה בעצמו. אם לא מספיק בעובדה שהמלגזה היא כלי רכב קטן וחזק, יש לה תמרונים חדים שיכולים לצאת משליטה עם נהג לא מיומן. בנוסף, מלגזה יכולה להרים טונות רבים של סחורה וציוד לגובה מה שיכול להפוך אותה לכלי מסוכן ביותר.

מלגזות חזני

מלגזות חזני

זהירות כפולה שלא תינזקו  

כדי להימנע מנזקים בעת השימוש במלגזות השונות, יש כמה צעדים שכל מפעל ואפיל והמשרדים הממשלתיים נוקטים בהם. יש שני רבדים עיקריים שבהם המלחמה בתאונות מלגזה מתבצעת כבר שנים רבות: הראשון, מצד הנהלים עצמם. הנהלים שיוצאים ממשרד התחבורה וממשרד העבודה, יחד עם נהלים פרטניים מחמירים יותר של על מפעל, הופכים את העבודה במלגזה לתורה של ממש. לא כל אחד יכול לנהוג על המלגזה, לא כל אחד יכול לבצע איתה כל פעילות ועבירה על נהלים כאלו יכולה להיות עילה לפיטורין או אפילו לשלילת הרישיון של הנהג, ממש כמו שלילת רישיון לרכב רגיל.

זהירות מצד יצרניות המלגזות

הרובד השני שבו המלחמה בתאונות המלגזה מתבצעת, היא לא רק מלחמה בתאונות אלא תחרות בין החברות השונות שמייצרות את המלגזות. כיום, ענייני בטיחות הפכו להיות העניין המרכזי שבהם נלחמות יצרניות המלגזות ברחבי העולם כאשר יש יצרניות מוכרות ששולטות באופן משמעותי בשוק. השיפורים הטכנולוגיים שמכניסות חברות אלו דואגים לכפר על הטעויות של הנהגים וכמובן על מכשולים טכניים שיכולים לצוץ בעת השימוש.

אלו שיפורים מונעים תאונות מלגזה?

  • השיפורים שעוברות המלגזות ברחבי העולם כוללים שינויי נוחות לנהגים. כיום המלגזות החדשות נוחות מאוד לשימוש, טווח הראייה שלהם רחב יותר וניתן לשבת עליהם בנוחות לאורך שעות רבות. הכיסא נוח ולפעמים אף אורתופדי, מותאם באופן מושלם לגב, כל הלחצנים נמצאים בסידור נוח ביותר וכך יש פחות מקום לטעויות בעיקר מפזיזות.
  • הזרועות של המלגזה חזקות ויציבות יותר מבעבר, המלגזה מצליחה להרים משקל רב בזכות מרכז הכובד שלה שנשאר תמיד נמוך. במלגזות החדשות קיימת מערכת שמאזנת את המלגזה, מתריע בפניה כששיווי המשקל מופר וגם בעת תזוזה היא לא נמצאת בסכנה.
  • למלגזות ישנם חיישנים שמעידים על התנועה שלה, על חפצים שקרובים אליה וכך לא רק נהג המלגזה יכול לקבל התראה בזמן לפני התאונה אלא שאר העובדים. חלק מהמלגזות מכילות פנסים מיוחדים שמאירים לכיוון שאלי היא נוסעת וכך אפשר למנוע תאונות עם עובדים נוספים.

ריענון של הנהלים ותחזוקה נכונה

כדי להימנע מתאונות מלגזה, יש צורך לבצע ריענונים לאותם נהגים שמשתמשים בה. גם אם הנהג משתמש במלגזה שנים רבות, בוודאי הוא ייתקל סיטואציה בה לא יידע איך הוא צריך להתנהג ולכן חידוד הנהלים חשוב מאוד. מעבר לממונה בטיחות במקום העבודה, בהתאם לחוק, יש צורך לבצע ביקורות על הנהגים ועל הדרך שבה הם משתמשים בכלי המתוחכם. יחד עם זאת, הפן הטכני חשוב מאוד למניעת תאונות ולכן יש צורך לבצע בדיקות תקינות למלגזה ותיקונים בהתאם לצורך.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *