כיצד לבחור מזרון זוגי?

בחירת מזרון היא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור בריאות הגוף והנפש. על פי מחקרים שפורסמו בתחום האורטופדיה, מזרון משפיע על איכות החיים לא פחות מתזונה, פעילות גופנית וגנטיקה. יחד עם זאת, בני זוג המעוניינים לרכוש מזרון חדש מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מול שוקת שבורה. יש היצע רחב מאוד של מזרונים זוגיים, דגמים, מותגים, סגנונות ועיצובים. הבחירה הופכת להיות משימה עוד יותר קשה בעת בחירה של מזרון בתקציב מוגבל.

אין הוכחה מדעית לכך שמותג מסוים עדיף על פני אחרים מבחינה בריאותית. בני זוג שרוצים לרכוש מזרון זוגי מוצלח צריכים להשתחרר מדעות קדומות, להשתמש בשיקולים אובייקטיביים, ובעיקר להשקיע זמן ומחשבה. התאמת מזרון היא פעולה אינדיבידואלית לחלוטין, והיא נבחנת על בסיס זמן ותחושה אישית. בנוסף, מאוד חשוב לוודא כי למזרון יש תו תקן, גימור וחומרים ברמה גבוהה. כך ניתן להבטיח את עמידות האריגים, הקפיצים והספוג לאורך זמן.

פרמטרים חשובים לבדיקת מזרון זוגי

על מנת לבחור מזרון זוגי באופן מוצלח יש לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:

א. נוחות – הפרמטר החשוב ביותר הוא הנוחות של בני הזוג. לא צריך להתבייש כאשר מגיעים אל חנות מזרונים, בודקים את האופציות השונות, ומבררים לגבי התכונות של כל מוצר. הנוחות שלכם היא אישית, ורק אתם יודעים כיצד היא מרגישה. מיטה זוגית לא נוחה פוגעת במערכת היחסים, וחמור מכך, מביאה לנזקים בריאותיים בלתי הפיכים. שכבו על המיטה או שבו עליה בשני הצדדים, בדקו את מידת המוצקות שלה, ובררו לגבי היציבות בנקודות שונות. אם ניתן, בקשו לקחת את המזרון למספר ימי ניסיון.

ב. גודל החדר – מיטה זוגית מוכנסת בדרך כלל אל חדר השינה של ההורים, ולכן נדרשת התחשבות בגודל החדר. זכרו, כי חדר קטן ימנע מכם רכישה של מיטה בגודל קינג סייז, התייחסו אל אופן התחזוקה של המיטה, וזכרו כי לעיתים קרובות תצטרכו להזיז אותה לצורך ניקיון. מיטה זוגית היא בדרך כלל בגודל של 140-180 ס"מ, והמזרון צריך להיבחר בהתאם.

ג. רמת נוקשות – בחרו מזרון זוגי ברמת נוקשות בינונית. במזרון רך מדי הגוף שוקע בעוד במזרון קשיח נוצרת אי נוחות. הנוקשות צריכה להתאים לשני בני הזוג, ולכן הבחירה ברמה בינונית היא אידיאלית.

ד. עובי המזרון – בניגוד למה שנהוג לחשוב, עובי המזרון לא תמיד קובע את איכותו. זהו לא קריטריון משמעותי, כל עוד יתר התנאים נשמרים, ולכן אין סיבה לשלם יותר על מזרון עבה.

לסיכום, אין תאריך יעד מסוים להחלפת מזרון, ובני זוג רבים עושים זאת לאחר בלאי, מריטה או שקיעה של חלק מהקפיצים. חשוב מאוד להשקיע בבחירת מזרון, ולהקפיד על התנאים הבריאותיים המומלצים על ידי רופאים. מזרון זוגי הוא חלק חשוב בחיים שלכם, וכדאי להשתמש בו כדי למנוע כאבי גב.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *