טיפים יעילים לניקוי שטיחים וספות

ניקוי שטיחים וספות

ניקוי שטיחים וספות

שטיחים וספות הם חלק בלתי נפרד מכל בית כיום. בבית ממוצע יש לפחות ספה אחת ולפחות שטיח או שניים. הטיפול השוטף בפריטים אלו הוא חשוב מאוד בדיוק כמו ניקיון הרצפה ויתר הריהוט והאזורים בבית. לרוב נוכל לנקות בעצמנו את השטיחים והספות ולא נצטרך עבודה מיוחדת עליהם, אולם אחת לכמה זמן או במקרים ספציפיים כמו של כתמים קשים הנשפכים עליהם נצטרך איש מקצוע מנוסה עם מכשור מתאים לניקוי וחידוש השטיחים או הספות. חברת בר ניקוי וריפוד עושה לנו סדר בנושא.

מדוע חשוב לנקות את השטיחים והספות בצורה יסודית מפעם לפעם?

השטיחים והספות בבית שלנו נוטים לצבור אבק, פירורים, לכלוך ועוד. אלה לא תמיד נראים לעין וכשכבר נראים לעין כלפי חוץ זה אומר שהפריטים צברו המון לכלוך ואבק. צבירה מרובה של אבק ולכלוך עשויה לגרום להתפתחות של אלרגיות ומחלות שונות, בעיות בכלי הנשימה, גירודים ועוד. במקרים מסוימים שטיחים וספות יכולים אפילו לפתח גם עובש, פטריות וחיידקים. במיוחד כאשר יש ילדים קטנים בבית (שלרוב משחקים, הולכים וזוחלים על השטיח) חשוב מאוד לבצע ניקיון יסודי אחת לכמה זמן. זאת כמובן בנוסף לחשיבות האסתטית, לאורח חיים בריא ונעים יותר ושהאורחים שלכם גם כן ירגישו יותר בנוח.

טיפים לניקוי עצמאי של השטיחים והספות באופן שוטף:

  • לא כדאי לשטוף עם יותר מדי מים את הספות או השטיחים. המים שיתייבשו לאחר מכן יהיו אלה של השכבה העליונה של הפריט ובפנים הוא עדיין יהיה רטוב מה שיצבור עובש ופטריות.
  • ניתן להשתמש במעט נוזל כביסה היפו אלרגני לצורך ניקוי השכבה העליונה של השטיחים/הספות.
  • בעת ניקוי שטיחים טוב קודם לאוורר ולנער את השטיח תחילה כדי להוציא ממנו כמה שיותר לכלוך ואבק. לאחר מכן טוב להשתמש בשואב לנקות את שכבת הלכלוך הנוספת. לבסוף תוכלו להשתמש במעט מים וחומר ניקיון ייעודי ולייבש היטב את השטיח לאחר מכן.
  • עבור ניקוי ספות ניתן להשתמש אפילו בפירות הדר עבור השכבה העליונה שלהם ולמניעת ריחות רעים.

מתי נרצה להזמין איש מקצוע מנוסה?

אחת לשנה-שנתיים טוב להזמין איש מקצוע מנוסה ובעל המכשור המקצועי שיבצע את העבודה בצורה יסודית כולל פנים הסיבים של השטיח והספה. כל הלכלוך שלא רואים כלפי חוץ גם כן ינוקה וייעשה בצורה נכונה ומדויקת.

כיצד מתבצע ניקוי מקצועי של השטיח/הספה?

ניקוי שטיחים או ספות מקצועיים מתבצע על ידי איש מקצוע באמצעות מכשירים מיוחדים. ראשית שואבים את השכבה הראשונית של הלכלוך. לאחר מכן יש להשתמש במכונה מיוחדת המזריקה מים עם חומר ניקוי מיוחד המגיע עד חלקי הפנים של הפריטים ומפרק את הלכלוך הדבוק אליהם. לאחר מכן יש לשאוב את הנוזלים המלוכלכים ולנקות פעם נוספת עם נוזלים נקיים. לאחר מכן מייבשים את הפריטים לפני השימוש באמצעות שואב או מפוח חום.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *