אביזרים נלווים לדלת הכניסה לבית

כאשר מתכננים דלת חדשה עבור הכניסה לבית, מומלץ להכיר את המערכות הנלוות אל דלתות הכניסה לבית. מטרת מערכות אלו, היא להגן על הבית, ולמנוע מצב בו פותחים את דלת הכניסה לבית, בפני אורחים לא רצויים. את המערכות הללו מתקינים בעת ההתקנה של דלת הכניסה לבית, ובדרך כלל ניתן לרכוש את המערכות הללו, או חלק מהן, בחנות המוכרת את דלת הכניסה לבית.

שנים רבות היו מסתפקים בהתקנת פעמון בדלת, אולם היום זה לא מספיק. במצב של היום, צריך לדעת מי דופק בדלת, ולעיתים אף לראות את האדם הדופק בדלת. הכלל החשוב ביותר הוא: לא פותחים למי שלא מכירים. לכן חשוב להתקין בדלת מערכת אינטרקום או עינית דיגטלית. אנו נסקור את אמצעי ההגנה, ונפרט מתי וכיצד להצל כל אחת מהן.

דלתות כניסה מעוצבות

אילו סוגי מערכות הגנה לכניסה לבית קיימות בשוק הישראלי?

  1. אינטרקוםמערכת האינטרקום מתבססת על כך שבתוך הבית יכולים לשמוע את מי שנמצע בחוץ. שימוש באינטרקום מתאים כאשר יש מרחק בין שער הכניסה אל הבית, לבין פתח הבית. שימוש באינטרקום נפוץ מאוד בווילות, או בבתים פרטיים עם חצר גדולה המפרידה בין השער, לבין דלת הבית.

בבתים פרטיים עם חצרות גדולים המפרידים בין שער הכניסה לבית, מומלץ לשים דלת כניסה בעיצוב של חלון מזכוכית שקופה עם סורגים, ולהתקין אינטרקום.

יתרונות: מי שבתוך הבית יכול להישאר בפנים ולא צריך לצאת החוצה במידה ומזהה את הקול הנשמע מבעד לאינטרקום. המנגנון החשמלי מאפשר את פתיחת הדלת מתוך הבית בלחיצת כפתור.

חסרונות: אי אפשר לראות את הדמות המצלצלת, ולכן כאשר לא מזהים בוודאות את הקול, עדיין יש צורך לראות מי מצלצל

כללים חשובים: א. כדאי לסדר אפשרות טכנית לצפות דרך חלון הבית בדמות המצלצלת. . לכן כדאי לסדר גדר סורגים, או דלת עם חלון זכוכית שקופה, על מנת שיהיה ניתן לצפות מחלון הבית בדמות המצלצלת.

ב. חשוב מאוד שיהיה ניתן לראות מי הדמות המצלצלת, ולכן אם אין אפשרות טכנית לראות דרך החלון את הדמות המצלצלת, כדאי להתקין עינית דיגיטלית או מצלמת אבטחה.

  1. עינית דיגיטליתעינית דיגיטלית, היא דרך מצוינת לראות מי מצלצל. העינית הדיגיטלית מתבססת על מצלמה זעירה, המותקנת בדלת. בתוך הבית יש מסך קטן, בו ניתן לראות בווידאו את מי שעומד בדלת ומצלצל. במסך יש כפתור המאפשר לצלם צילום סטילס את כל מי שמלצל.

כדאי להתקין עינית דיגיטלית כאשר הבית בבניין משותף, או כאשר הכניסה היא ישירות מהרחוב.

דלתות כניסה עדן

לשם מה יש אפשרות לצלם צילום סטילס את מי שמצלצל?

לפעמים ישנם אנשים לא הגונים, שמצלצלים מתוך כוונות רעות להזיק ולפגוע. ביישובים מחוץ לקו הירוק, אי אפשר לפתוח לכל אחד שמצלצל. לכן חשוב לראות דרך העינית מי מצלצל, ואם מי שמצלצל ידוע כדמות מבוקשת בגין הטרדות, או ביישובים בהם ערבי לא קרוא מצלצל בדלת, כדאי לצלם בסטילס את הדמות, ולאחר מכן להוריד את התמונה למחשב באמצעות כרטיס הזיכרון שנמצא במכשיר, ולמסור את התמונה למשטרה.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *