ארונות מיוחדים לכספות

באדיבות: המרכז הארצי לכספות ומנעולים

כספות משמשות אותנו במקומות מגוונים ביותר, החל מכספות בבנקים ובמוסדות פיננסיים אחרים, במלונות ובחדרי אירוח שונים, דרך כספות בעסקים ובמשרדים שונים, ועד לכספות ביתיות לשימוש אישי של בני הבית בלבד. כספות משמשות לשמירת חפצים ומסמכים שיש להגן עליהם מפני גניבה בגלל ערכם הכספי או חשיבותם הרגשית או המשפטית וכדומה. כיום יש בשוק כספות מסוגים שונים לצרכים מגוונים, ועלותן היא בעצם פונקציה של גודל וחוזק הכספת, החומר אשר ממנו עשוייה הכספת, המנעול ומנגנון הביטחון של הכספת וכדומה. יש כספות בגודל של חדר שלם (אשר הוא כולו בעצם כספת אחת גדולה), ולעומת זאת יש כספות קטנטנות אשר משמשות לצרכים משרדיים, כגון החזקת כסף של קופה קטנה וכדומה.  כמו כן, יש כספות אשר נתונות בארונות מיוחדים לצרכים שונים.

מה הוא ארון מיוחד לכספות?

ארון מיוחד לכספות הוא למעשה כספת לכל דבר, אשר נראית כמו ארון, המגיעה בגדלים של בין 30 ס"מ גובה ועד 1.70 מטר גובה, וברוחב ובעומק משתנים לפי הצרכים. ארונות אלה מיועדים בעיקר למשרדים שונים, אשר בהם יש חומר רב, שאותו יש לשמור בכספות, או בחנויות אשר עוסקות במסחר של חפצים יקרים כגון תכשיטים, שעונים, טלפונים סלולריים ואפילו לצרכי שמירת קרטונים של סיגריות במרכולים.

הייחוד של ארונות אלה הוא ללא כל צל של ספק העניין של גודלם ועמידותם בפני אש ולחות. כלומר: ארון מיוחד לכספות מתאפיין בעמידות בפני שריפות או חום גבוה במיוחד עד 1100 מעולת צלסיוס (!) מחוץ לכספת, והן שומרות מפני לחות שעלולה לפגוע בכל מה שנמצא בתוך הכספת. לארונות אלה יש דלת הנסגרת בטריקה, ומנגנון בטחון המשלב מפתח ומנגנון אלקטרוני.

בנוסף לכך, ארון מיוחד לכספות מאפשר התקנת מדפים בגבהים שונים בתוכו, מגירה נשלפת עם מנעול ייעודי וכדומה.

היתרונות של ארון מיוחד לכספות הם:

  • ·         מגיעים בגדלים שונים לפי הנוחות והצורך
  • ·         עמידים בפני לחות וחום גבוהים
  • ·         בעלי נעילה משולבת של מפתח ומנגנון אלקטרוני
  • ·         מותאמים גם לשמש כארונות קודש לשמירה על ספרי התורה בבית הכנסת

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *