אקווריום לפינת אוכל

יש הטוענים כי מקומם של דגים הוא לא בתוך מיכל קטן סגור בתוך הבית אלא בחיק הטבע, וניתן כמובן להתעמק בסוגיה זו במשך שעות – אבל על דבר אחד אין חילוקי דעות: אקווריום מתוחזק היטב הוא תמיד מחזה מרהיב עין ויש לו השפעה מיטיבה על בני הבית שבו הוא שוכן.

תנועה מתמדת ושלווה עמוקה

התרומה העיקרית של אקווריום לפינת אוכל היא כמובן אסתטית: כל אקווריום מטבעו הוא זירת התרחשות תוססת ורבת צבעים ויופי, כשבנוסף לדגים תמצאו בו גם צמחיה עשירה ופריטי נוי שונים, כך שבסך הכל מתקבלת תמונה ססגונית במיוחד, שובת עין ומחממת לב.

בנוסף מתאפיינים האקווריומים בשילוב הייחודי בין תנועה מתמדת לשלווה עמוקה: מצד אחד הדגים, רוב הזמן, נמצאים בתנועה כך שמדובר בתמונה דינמית שניתן לצפות בה במשך שעות בלי להשתעמם, ובמיוחד אם מתבוננים על הדגים עם תשומת לב מרבית ומזהים אצל כל אחד מהם אישיות ייחודית ועיניים שאומרות לא מעט. מצד שני, למרות ההתרחשות הבלתי פוסקת, ואולי דווקא בזכותה, משרה אקווריום שלווה עמוקה על כל מי שנמצא איתו באותו מרחב, בין השאר בזכות השקט המלבב שבו שוחים הדגים.

איך להתאים אקווריום לפינת אוכל?

הפרמטר החשוב ביותר בהתאמת אקווריום לפינת אוכל הוא גודלו – חשוב להיזהר מפני רכישת אקווריום גדול מדי שישתלט על הפינה ובמידה מסוימת אף עלול ליצור תחושת מחנק מאיימת משהו. אם ישנה שידה גדולה בפינת האוכל כדאי לבחון את האפשרות לשלב בתוכה את האקווריום, ואופציה אחרת שמומלץ לבחון היא שימוש באקווריום כחציצה בין שני מרחבים בעלי תפקיד שונה ואופי שונה ובמקרה שכזה דווקא כדאי אקווריום גדול יחסית (וכן צריך לקחת בחשבון את המרכיבים הפחות אסתטיים של כל אקווריום, כלומר כל החלקים המשמשים לתפעולו השוטף).

חשיבותה של התחזוקה השוטפת

תוספת של אקווריום לפינת אוכל עשויה לייפות אותו עד מאוד – אבל בה במידה היא יכולה גם להפוך אותו למקום שמקרין תחושות שליליות, וזאת אם לא משקיעים באקווריום ומטפחים את הדגים. אקווריום שמערכת החיים בו אינה בריאה הוא מראה לא נעים לעין ועל כן מומלץ בחום להקפיד על הוראות התחזוקה כלשונן, ואם אתם לא בטוחים שתוכלו להתמיד בכך – לחשוב טוב טוב אם אכן אקווריום הוא הפיתרון העיצובי האופטימלי לפינת האוכל שלכם.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *