איטום נכון לחורף

החורף בישראל הוא אמנם לא מהחורפים הכי קשים שיש ברחבי הגלובוס אך כמות המשקעים בו מספיקה בהחלט כדי ליצור פגיעות רבות בגג שלכם, כאלו שימררו את איכות חייכם בבידוד תרמי גרוע, עובש מופיע בקירות העליונים או בתקרה וכמובן הוצאות כספיות גבוהות במיוחד. במקום לסבול, איטום נכון לקראת החורף יעזור לכם למנוע את כל הבעיות ויהיה זול הרבה יותר.

מתי מומלץ לבצע את האיטום?

ישראלים רבים, כאופייני לישראלים, נזכרים בדבר מסוים שצריך לעשות לא כשמעירים להם על זה או כשמזהירים אותם

איטום גגות מקצועי אצל צפרירים

איטום גגות מקצועי אצל צפרירים

אלא רק כשיש פגיעה בפועל. זהו טבעו של כל אדם אך רלוונטי במיוחד לישראלים, וזה מסביר מדוע בחורף הרבה יותר קשה להשיג קבלן איטום גגות פנוי וגם המחירים הרבה יותר גבוהים. תמיד מומלץ לאטום את הגג לקראת החורף ולא בחורף עצמו, כאשר בקיץ זו העונה הכי טובה כי היא גם הכי יבשה. כדי לאטום בצורה מוצלחת יש צורך בגג יבש לחלוטין, דבר שיהיה בטוח ונוח רק בקיץ.

איטום נכון לחורף: איך אוטמים בצורה נכונה?

  • אנשים רבים מנסים לאטום את הקירות החיצוניים והפנימיים שלהם באופן עצמאי וזה מבורך, אך למרות היוזמה הנהדרת חשוב להבין שאם אין לכם ידע מתאים בעולם האיטום אז תשאירו את העבודה למקצוענים. איטום גגות הוא איטום עוד יותר מסובך ואותו אסור לכם לבצע לבד כי גם אין לכם את המכשירים המתאימים כמו למשל מבער שמשמש גם לזיפות וגם ליריעות, וכמובן את חומרי האיטום הרלוונטיים.
  • כדי לאטום את הגג בצורה נכונה צריך ליצור קשר עם חברת איטום אך לא כל אחת, יש צורך לברר מיהי החברה המתאימה ביותר ואת זה תקבעו לפי מספר פרמטרים אך בעיקר מקצועיות, אמינות ושירות. החברה שמגיעה אליכם צריכה להיות נחמדה, להציג את כל הפרטים לגבי האיטום בסבלנות ולשתף אתכם בהחלטות שלה, כאשר היא תיתן הצעת מחיר רק כאשר היא תבחן את האזור ותבין מה החלטתם בסופו של דבר לבצע.
  • חלק מאיטום נכון הוא איטום עם מחשבה לטווח הארוך. אנשים רבים מנסים לחסוך בעלויות בטווח הקצר אך משלמים ביוקר לטווח הארוך. זו טעות אסטרטגית חמורה של אנשים רבים ולא רק בעבודות איטום אלא בכלל, אך את הרכישה הזו אי אפשר להפקיר בידי החיסכון העכשווי. תניחו יריעות ביטומניות אם מדובר בגג בטון שטוח ואל תתפשרו על משהו פחות עמיד, וגם איטום של גגות קלים תמיד מחייבים שימוש בחומרים הכי איכותיים שיש.

גג יבש תלוי גם בגורמים אחרים

המטרה הגדולה שלכם היא כמובן למנוע מהגג לקלוט את הרטיבות ממי הגשמים ובכך למעשה לחיות חיים תקינים ושלווים ולא לסבול מבידוד תרמי לקוי או מעובש בקירות או בגג. כדי להגיע למטרה הזו עבודות איטום הכרחיות במיוחד אך מעבר לכך עליכם לדאוג שהמים לא יהיו בגג בכלל. הצפה יכולה לעשות נזק חמור ובעיקר כאשר היא מתמשכת כמה ימים רצופים, ולמרות שבבדיקת התקינות זה בדיוק מה שבודקים, זה לא אומר שכך יהיה אחרי כמה שנים. מה עושים? דואגים שהמרזבים תקינים, ואם יש בהם נזילות זה הזמן לבחון אותן ולתקן אותן בצורה מקצועית.

תדעו מתי לחדש את האיטום

אחרי שאטמנו את הגג יכול להיות שנהיה במין אופוריה שכזו, כי הרי אין שום סיבה שנחשוש לשנים הבאות. עם זאת, חשוב תמיד לבחון את הגג מידי פעם, להביט בתקרה מתוך הבית ולראות האם יש סימנים שליליים כלשהו שיכולים לבשר רעות. במצבים מסוימים יהיה עליכם לחדש את האיטום וכמובן כאשר חולף זמן רב, ולכן חשוב לא להיות שאננים.

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *